Galerie  

Galeria

   
1319981
Twoje IP: 18.213.192.104
Godzina: 12:40:39
   

Serwis Informacyjny FZZPOZiPS - pażdziernik 2016 r.

Szczegóły

                                               

serwis102016

* * * * * * * * * * * * * * * * *

21 listopada
Dzień Pracownika Socjalnego

  Przypomnijmy, że Dzień Pracownika Socjalnego wprowadziła ustawa o pomocy społecznej. Dla wielu pracowników socjalnych jest to bardzo ważne wydarzenie w ich zawodowym życiu.
Sposób świętowania Dnia Pracownika Socjalnego ma już w Polsce wieloletnią tradycję. Składają się na nią specjalne spotkania z przedstawicielami władz lokalnych, podczas których pracownicy socjalni bywają nagradzani i wyróżniani. 21 listopada każdego roku Minister Pracy i Polityki Społecznej odpowiedzialny za pomoc społeczną wręcza specjalne nagrody za wybitne i nowatorskie działania w obszarze pracy socjalnej oraz pomocy społecznej. W innych krajach obchodzony jest Dzień Pracy Socjalnej. Międzynarodowa Federacja Pracowników Socjalnych w Europie od wielu lat promuje ten dzień poprzez SWAD - Social Work Action Day. Dzień Pracy Socjalnej już od 1996r. jest tradycyjnie obchodzony przez pracowników socjalnych w Europie w drugi wtorek listopada każdego roku.
W tak uroczystym dla Was dniu – składam wszystkim Pracownikom Socjalnym życzenia wielu sukcesów i radości z niezwykle trudnej pracy socjalnej, jaką na co dzień wykonujecie, a jaka niejednokrotnie jest niedoceniana. Wyrażam nadzieje, iż ranga zawodu pracownika socjalnego będzie stale wzrastać i znajdzie swoje miejsce w ustawowej regulacji. Życzę Wszystkim wszystkiego najlepszego !!!

* * * * * * * * * * * * * * * * *


Przewodnicząca FZZPOZ i PS Urszula Michalska

 Całość dostępna: Serwis